Nasza firma cateringowa

W naszej placówce korzystamy z usług firmy, zajmującej się profesjonalnie dostarczaniem posiłków dla dzieci w żłobkach.

Nasze posiłki

Oprócz posiłków dostarczanych przez firmę cateringową podajemy naszym dzieciom przygotowywane przez nas przysmaki – m.in. placuszki orkiszowe, zdrowe ciasteczka owsiane, pestki i suszone owoce do pochrupania, owoce, zupy kremy itp.

Różne diety

W naszej placówce oferujemy możliwość dostosowania posiłków do indywidualnych potrzeb naszych podopiecznych. Dieta bezglutenowa, wegańska czy wegetariańska nie są nam obce, zdajemy sobie sprawę z popularności nietolerancji pokarmowych w dzisiejszych czasach. Zatem we współpracy z rodzicami, ich dietetykiem i naszą firmą cateringową opracujemy odpowiednią dietę dla każdego podopiecznego.

Własne wyżywienie

Oferujemy również możliwość dostarczania własnych posiłków dla dzieci w postaci fabrycznie zamykanych słoiczków, podajemy je w czasie zwyczajowych posiłków w naszym żłobku.

Podstawy zdrowego żywienia dzieci w wieku 1-3 lat

Przynajmniej dwa razy w tygodniu dziecko powinno zjeść porcję ryby.

Do picia dziecko powinno dostawać czystą wodę.

Wszystkie posiłki powinniśmy przygotowywać ,wykorzystując tłuszcze roślinne (oliwa z oliwek, olej rzepakowy, olej kokosowy i lniany). Ilość soli dodawanej do potraw powinna być znacznie ograniczona. Należy unikać produktów solonych w procesie produkcyjnym, jak paluszki czy chipsy.

Oprócz zdrowego odżywiania trzeba zadbać o codzienną aktywność fizyczną dziecka, do kilkudziesięciu minut, najlepiej na świeżym powietrzu.

ŻYWIENIE