Baby Ocean to niepubliczny żłobek językowy. To wyjątkowe miejsce, gdzie podczas nauki i zabawy poznajemy melodie różnych języków obcych. Językiem wiodącym jest język angielski, ale bawimy się również rodziną języków romańskich (francuski, hiszpański, włoski).

Stonowane kolorystycznie wnętrza, rodzinna atmosfera, wspaniała kadra – to wszystko sprawia, że dzieci czują się u nas, jak w domu. Wskakuj na pokład i zanurz się w naszym oceanie!

JĘZYKI OBCE

Małe dzieci przyswajają wiedzę bez wysiłku, w trakcie zabawy. Dlatego warto zaczynać naukę języków obcych jak najwcześniej. Poznawanie melodii różnych języków obcych budzi u dzieci ciekawość oraz kreatywność w poznawaniu świata. Nasze zajęcia z języków obcych prowadzimy wyłącznie w danym języku, co sprawia, że dzieci po pewnym czasie naturalnie rozpoznają melodię języka. Maluch słucha całych zdań i wypowiedzi, które przyswaja i – po pewnym czasie – bezbłędnie rozpoznaje.

Malutkie dzieci mają niesamowicie chłonne umysły. Naukowcy stwierdzili, że około połowa naszych zdolności do uczenia się rozwija się w wieku do 4 lat, a główne drogi nerwowe odpowiedzialne za dalsze przyswajanie wiedzy powstają w naszym mózgu do drugiego roku życia.

Nauka języków stymuluje tempo rozwoju umysłowego dziecka. Dotyczy to aspektów językowych, ale i innych obszarów rozwoju dziecka: kreatywności, wyobraźni wizualnej, emocjonalności etc. Poprzez kontakt z językiem obcym tak wcześnie dziecko uczy się również myślenia abstrakcyjnego. Nauka języków obcych jest również niezwykle istotna ze względu na ciągłe zmiany w otaczającym świecie wywołane rewolucją informacyjną. Kiedyś znajomość języka obcego była czymś wyjątkowym, teraz jest to konieczność, a władanie kilkoma językami staje się wręcz coraz bardziej normalne. Nauka języka obcego jest procesem, który trwa przez całe życie, dlatego tak bardzo ważne są dwa aspekty nauczania: regularność oraz radość płynąca z nauki. Najistotniejsze jest dobre nastawienie dziecka do danego języka. To, co przynosi radość, będzie dla dziecka ciekawsze i łatwiej to wchłonie. W BabyOcean staramy się wykorzystać czas z językiem jak najlepiej.