Baby Ocean to żłobek kameralny o domowej atmosferze. Codziennie witamy dzieci w przyjaznym i komfortowym miejscu, w którym zarówno Dzieci, jak i Rodzice znajdą poczucie bezpieczeństwa i bliskości.

Naszym celem jest wsparcie Rodziców w mądrym wychowaniu, odkrywaniu indywidualnego potencjału dzieci i wspomaganiu ich wszechstronnego rozwoju.

W Baby Ocean dzielimy podopiecznych na grupy wiekowe, starając się dobrać dzieci pod kątem emocjonalności, rozwoju psycho-ruchowego oraz samodzielności. Stawiamy na indywidualne podejście do każdego z naszych podopiecznych. W każdej z grup skupiamy się jednak na aspektach rozwojowych charakterystycznych dla danego przedziału wiekowego.

EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ

Malusińscy (Rozgwiazdeczki) (od 1 roku do 2 lat)

STELLINE MARINE

Starszaki (Wilczki morskie) (od 24 miesięcy do 3 roku życia)

LUPETTI DI MARE

Koncepcje i teorie wychowawcze – inspiracje do naszej pracy z dziećmi

Metody edukacyjne

Z wielu metod edukacyjnych opracowanych przez lata badań nad rozwojem dzieci, wybraliśmy elementy metod i szkół najbliżej związanych z naszą misją. Skupiamy się na wspieraniu indywidualnego potencjału dziecka, często i szczerze chwalimy dzieci, staramy się pokazywać prawidłowe zachowania na zasadach modelowania, a nie karania zachowań negatywnych. Oddanie i serce dla dzieci, zabawa z wykorzystaniem metod rozwojowych i wspólny relaks – to wszystko czyni Baby Ocean bezpiecznym i spokojnym miejscem dla naszych podopiecznych podczas ich codziennej rozłąki z rodzicami.

Więcej o każdej z metod mogą Państwo poczytać w naszej Czytelni w Strefie Rodzica. Tam również wiele linków do ciekawych artykułów wspierających rodzicielstwo i wychowanie dzieci.

Idee, które cenimy, chcemy przekazać dzieciom poprzez:

KONCEPCJE I METODY EDUKACYJNE, z których korzystamy w BabyOcean.